Follocupen i håndball: Nesodden VGS kom dessverre ikke videre fra gruppespillet.

Tekst: Peder Berrefjord Osa, Bilder: Bente Munkerud, 07.11.2006

Tirsdag 7. november gikk Follocupen i håndball av stabelen. Alle de videregående skolene i Follo var representert da cupen startet i Sofiemyrhallen på Oppegård. Nesodden VGS stilte både guttelag og jentelag.

Guttene kom i gruppe med Frogn, Ås og Oppegård. Dette var den antatt sterkeste gruppa, med Ås og Oppegård, som begge har idrettslinjer. Frogn VGS var første motstander. Det var duket for et ekte lokaloppgjør. Anført av lagets kaptein Emil S. Palmers sto laget frem, og vartet opp med meget godt spill. Seier til Nesodden VGS 11-7! I de neste kampene møtte Nesoddens gutter sterke lag fra Ås og Oppegård. Etter noe manglende samspill og mange brente sjanser hos Nesodden, ble det dessverre tap i begge kampene, og laget gikk ikke videre fra gruppespillet. Laget gjorde allikevel god figur i begge disse kampene hvor det ble 10-8 mot Oppegård og 9-11 mot Ås. Nesodden ledet mot Ås til pause, og Sondre Tusvik spilte meget godt med mange gode skudd utenifra. Keeperne Jan Andreas Schorre og Petter Bengtson var også meget solide.

Jentene møtte de samme lagene i sin gruppe, og det skulle vise seg at motstanden skulle bli stor. Nesodden jentelag hadde kun med seg en innbytter, da det var mange spillere som meldte frafall i siste liten. Jentelaget startet noe famlende og tapte 16-3 mot Frogn VGS, men spilte meget godt utover i cupen! Marthe Sunde Härter ville mye og gjorde gode kamper. Keeper Andrea Tveit gjorde en kjempejobb i mål gjennom hele cupen. Etter et 12-2 tap mot Oppegård, leverte jentene en kjempematch mot Ås VGS, hvor de hadde det gøy på banen og spilte i perioder meget godt. Tiril Schølberg var meget god i alle faser av spillet. På tross av dette ble det dessverre nok et tap 6-15.

Noe slett dømming skapte en del frustrasjon hos lagene og gjorde vel sitt med tanke på utfallet av kampene, men etter god innsats og mye bra spill var allikevel alle enige om at det hadde vært en fin dag i Sofiemyrhallen.


Follocupen i håndball foregikk i Sofiemyrhallen

Nesodden videregående skole, Kjartan Veldes vei 12, 1450 Nesoddtangen, tlf: 66964200, post(a)nesodden.vgs.no
Ansvarlig redaktør: Erik Heier, Innholdsredaktør: Magnar Kittelsen, Teknisk ansvarlig: Samuel Haugum og Jarle Eldegard
EKSAMEN TENTAMEN STORE NORSKE