Ny utstilling fra Trykk og foto

Elevene i 2TRFO-Trykk og foto har laget bildene som vi nå har hengt opp som en utstilling i korridoren på Nesodden videregående skole.


Oppgaven startet med en galleritur til Norske Grafikere i Oslo. Der så vi en utstilling: ”Belgrade encounters” laget av 9 nordiske og 6 serbiske grafikere. Bildene var resultatet av en ti dagers workshop i Beograd. En spennende utstilling. Elevene fikk deretter i oppgave å stille seg opp foran det grafiske uttrykket de likte best. Et flertall stilte seg opp foran bilde til den serbiske kunstneren Bojan Otasevic et bilde av et stort utsnitt av et ansikt i rødtorner, sort og hvit.

Med utgangspunkt i denne opplevelsen fikk klassen oppgaven: Utsnitt av ansikt. Vi startet med en rekke tegnestudier av ansikt og gikk videre til den grafiske teknikken monotypi. Elevene laget en serie monotypier for deretter å plukke ut de beste bildene til utstillingen i gangen. Det oppsto en trend i klassen med å vise en del av serien. Det er flere elever som har montert flere bilder sammen som skal oppleves som et bilde. Og det er andre som har plukket ut et bilde. Noen har utgangspunkt i medelever og andre i selvportrett.

Trykk og foto er nytt av året som programfag. Vi er glade for å vise frem vår kunstneriske virksomhet.








Nesodden videregående skole, Kjartan Veldes vei 12, 1450 Nesoddtangen, tlf: 66964200, post(a)nesodden.vgs.no
Ansvarlig redaktør: Erik Heier, Innholdsredaktør: Magnar Kittelsen, Teknisk ansvarlig: Samuel Haugum og Jarle Eldegard
EKSAMEN TENTAMEN STORE NORSKE